Çok Çocuklu Evlerdeki Düzen

Çok Çocuklu Evlerdeki Düzen

Neyse ki artık fonksiyonel mobilyalar var diyerek yazımıza başlayabiliriz; Özellikle çok çocuğun olduğu evlerde dağınıklık göz ardı edilemez boyutlarda büyüyebiliyor 3 kardeş 4 kardeş derken odaları dolapları çalışma masaları oldukça yer kaplıyor.

Hal böyle olunca evdeki bu kaos ortamını kaldırmak elbette evin bel kemiği anneye düşüyor. Hem çocukları için en iyi tercihi yapabilmeli onlarında mutlu huzurlu zaman geçirebileceği ancak aynı zamanda yerden de tasarruf edebilecekleri alanları inşaa etmek hiç kolay değil öyle değil mi?

Önceden yer yatakları kurulur geceden sabah toplanır iş yükü bir hayli fazla olduğundan cefayı yine anneler çekerdi Ranza ve çoklu yatak modelleri inegöl çocuk odaları için bir kurtuluş oldu diyebiliriz. Ancak bunlarında doğru kullanımı ve odaya adaptasyonu oldukça önemli. Özellikle Ranza kullanımı fonksiyonellik açıdan oldukça kullanışlı doğru bir tercih olacaktır özellikle birde alt kısımdan çıkan yavru yataklı ranza 3 çocuğunuza da rahat derli toplu yatak imkanı sağlayacaktır. Aynı zamanda çalışma masaları hepsine ayrı ayrı çalışma masasını odaya sıkıştırmak yerine duvara monte edebileceğiniz doğru seçimlerde yapılan raf monteleri istedikleri zaman çalışma alanına dönüşebilir. Böylece hem onlara daha rahat kullanabilecekleri oyun alanı yada zaman geçirebilecekleri boş alanlar vermiş olursunuz.

Odaları çok güneş alıyorsa koyu renkler özellikler mor ve tonları lacivertler ile şık görüntüler elde edebilirsiniz. Ancak oda ışık almayan kısımda ise mutlaka beyaz ve grinin estetik uyumunu kullanmalısınız. Sarılar ile renk katabilir cıvıl cıvıl alanlar yaratabilirsiniz elbette bu tercihleri yaparken çocuğunuza danışmalısınız, Onunda zaman geçireceği alanının onun veya onların zevkine göre dizayn edilmesi zaman geçirecekleri alandan keyif almalarını ve harcadıkları zamanın kalitesini arttıracaktır. Erkek çocuklarındaki araba tutkusu kız çocuklarında ki cıvıl cıvıl renk kullanımı da aynı oda içerisinde harmanlayabilirsiniz.

Odaları farklı biçimlerde konseptlere dönüştürmek tamamen sizin hayal gücünüze ve el becerinize kalmış bir olgu. Eğer böyle yetenekleriniz yok ise bir uzmandan yardım alabilir veya moda dergilerini sosyal uygulamaları takip edebilir trend ürünleri oda tasarımlarını ve dizayn püf noktalarını öğrenebilirsiniz. Gerisi tamamen size kalmış ve elbetteki evlatlarınıza onlara sağlıklı imkanlar sunmak tabi ki bizim elimizde unutmayın onların mutluluğu dünyanın geleceği demek…

shifir