Dekorasyon Hataları

Dekorasyon Hataları

Evimizi döşerken ve dekore ederken en büyük isteğimiz bizi yansıtmasının yanında şık ve konforlu olmasını istememizdir. Fakat bazen dekore ederken yanlışlıklar yapabiliriz. Örneğin, çok cansız renkleri bir arada kullanmak kadar renkleri çok abartmakta hem göz yorar hemde kötü bir sonuç verir. Soft renkler kullansanız bile kesinlikle bir şeylerle dengelemelisiniz. Bu nedenle dekorasyonda renk uyumu çok önemlidir.

Genelde küçük mağazalarda takım halinde mobilya satılır. Yemek odasından yatak odasına kadar tüm mobilyaların renkleri ve modelleri aynı olur. Sıklıkla olan bir durum olsa da takım olan mobilyalar değil daha yaratıcı ve özgün mobilyalar tercih edin.

En çok yapılan hatalardan biri de televizyona göre eşya yerleştirmektir. Televizyon karşısında çok zaman geçirsek dahi mekanın en önemli ögesi televizyon olmak zorunda değil. Hele küçük bir tv ünitesi kullanıyorsanız asla en güzel yeri tv ünitesine ayırmayın.

Duvara koltuk dayama eskiden kalan bir alışkanlıktır. Eviniz küçükse alan kalsın diye bu yapılabilir. Fakat geniş bir alana sahipseniz duvara koltukları dayadığınız zaman sanki eşyanız yok gibi gözükecektir.

Ana ögeleri düzgün bir şekilde yerleştirdikten sonra duvar dekoru için kullanacağınız tablolarda çok önemlidir.  Özellikle yağlı boya tablo yapacağınız tüm dekorasyona uyum göstermektedir. Dikkat etmeniz gereken tabloyu nereye yerleştireceğiniz noktadır. Çok aşağı ve çok yukarı konum gözü rahatsız edebilir.

Tablo dışında diğer yapılan hata halı boyutlarıdır. Salonunuzun ebatlarını ölçtükten sonra alacağınız halının boyutuna karar vermelisiniz. Aksi bir durum mobilyalarınızla halı uyumunu bozacaktır. Örneğin, avangard koltuk takımları klasik tarzın günümüze yansımış esintileridir. Bu tarz koltuk takımlarını dekore ederken açık renkler kullanmanız uyum sağlayacaktır.

Resimdeki gibi avangard koltuk takımına sahipseniz, canlı tonlar ve renkler koltuk takımında kullanıldığı için duvar rengi ve halı rengi daha soft ve açık renktir. Böylece koltukların renk ve deseni ortaya çıkarılmıştır. Duvar rengi bej ve açık toprak rengi kullanıldığından perde rengiyle bütünlük sağlanmıştır. Dolayısı ile koltuk rengi ile diğer dekorasyon ürünleriniz aynı renk tonlarında olması gerekmez. Böylelikle daha modern ve şık bir görünüm elde edersiniz.

Avangard koltuk takımlarını pek çok mobilya mağazasında bulabilirsiniz. Bunlardan biri de inegöl mobilya ürünleri satan mağazalardır.

İnegöl mobilya artık uluslararası fuarı yapılan bir markadır. Dolayısı ile beğendiğiniz bir mobilyayı uluslararası evden eve nakliyat ile başka bir ülkeye dahi rahatlıkla gönderebilirsiniz.

 

shifir