Evden Eve Nakliyat Planlaması

Evden Eve Nakliyat Planlaması

1-Taşınma Planı: Taşınmada ilk adım planlama yapmaktır. İstanbul gibi büyük şehirde yaşayan kişiler, genelde karı koca çalışan oldukları için profesyonel bir nakliyat firmaları daha da önem teşkil etmektedir. Planlama yapmaya 4 hafta önceden başlanmalı ve evden eve nakliyat işiniz bitene kadar tüm aşamalar belirlenmelidir. Yeni ev ne zaman tutulacak, nakliyat firması araştırması ne şekilde yapılacak gibi önemli detaylar titizlikle yapılmalıdır. Taşınma planının düzgün yapılması sizi olası aksilikler ve ekstra maliyetlerden kurtaracaktır.

2-Eşya Listesi Hazırlama: Taşınmadan önce hangi eşyalarınızı yeni evinize götüreceğinizi belirleyin. Kolilere koyacağınız eşyalarınız dışımda kalan eşyalarınız için eşya listesi oluşturun.  Hazırlayacağınız kolileri mutlaka numaralandırıp, eşya listesine ekleyin. Bu sayede taşınma olayı bittikten sonra eşyalarınızı kolayca gözden geçirebilir ve eksik olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz. Hatta  hazırlamış olduğunuz eşya listesini firma ile yaptığınız sözleşmeye ekleyerek olası eksik eşyalarınızı nakliye firmasından isteyebilirsiniz.

3-Evden Eve Nakliyat Firması Seçmek: Taşınma olayında en önemli unsur nakliyat firması seçme aşamasıdır. Firmalara karar verirken ilk dikkat ettiğiniz fiyat olmamalıdır. Seçeceğiniz firma arama motorlarında ilklerde deyip, hemen karar vermeyin. Firma seçerken şunları da göz önünde bulundurun. Örneğin Mecidiyeköy de oturuyorsanız Çekmeköy Evden Eve Nakliyat firması ile görüşebilirsiniz.

1. Firmanın sitesini inceleyerek, araç resimleri var mı? Resimlerin üzerinde firmanın ismi var mı bakın.
2. Firma iletişim sayfasında telefon, adres ve firma yetkilisi gibi detaylar var mı ? bakın.
3. Firmanın sizin bulunduğunuz şehirde olmasına dikkat edin.
4. Firma yetki belgelerini inceleyin ve yetki belgesinde yazılı ünvanı Türkiye Sicil Gazetesinde araştırın.

4-Evden Eve Nakliyat Sözleşmesi: Taşınmaya karar verdikten sonra çalışmak istediğiniz nakliyat firması ile mutlaka sözleşme imzalayın ve beğenmediğiniz maddeleri çıkartın. Tüm eşyalarınızı emanet ettiğiniz unutmayın. Bunun için sözleşme kısmını es geçmeyin.

5-Evden Eve Nakliyat Sigortası: Eşyalarınızı sigortalayan nakliyat firması seçin. Kırık ve çizikler sigorta kapsamında değildir. Fakat tam ziya sigortası dediğimiz bu sigortanın kapsamı kaza sonucu tüm eşyalarınızın araç ile beraber ziyanını kapsamaktadır.

6-Eşyaların Paketlenmesi: Ev ve Ofis Taşıma yaptırırken, eşya paketlemelerinde sizin yaptığınız paketlemelerde ki hasarlarından nakliyat firması sorumlu değildir. Dolayısı ile ufak tefek eşyalarınızı siz paketleyebilirsiniz. Fakat koltuk takımları olmak üzere tüm mobilyalarınızın  ve beyaz eşyalarınızın  paketleme işini  firmanın yapmasını isteyin.  Aynı zamanda bu tür eşyaların eşyaların taşınması için yük asansörü kullanılıp kullanılmayacağı hakkında bilgi edinin.

Paketleme işinde önemli noktalardan biride kolilerin etiketlenmesidir. Uyarı etiketleri eşyaları taşıyacak firmalara eşyayı ne şekilde taşıyacağı konusunda bilgi verir. Eşyanın taşınma ve araca istiflenmesin de uyarı etiketleri çok önemli bir rol oynar ihmal etmeyin.

Taşınmak için güvenilir bir firma arıyorsanız Asentur evden eve nakliyat firmasını tercih edebilirsiniz.

shifir