Koltuk Kumaşı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Koltuk Kumaşı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Koltuk kumaşı seçmek de koltuk modeline karar vermek kadar düşünülen bir konudur. Koltuk takımları için koltuk kumaşı seçerken kolay temizlenebilen koltuk kumaşları ön planda tutulması gereken seçeneklerden biridir. Kumaşın cinsi kadar seçilen rengi de temizlikte kadınların en çok zorlandığı konulardandır. Açık renkli koltuk seçen kişilerin kolay temizlenebilen özellikteki kumaşları seçmesi gerekir. Koltuk alacak kişiler, koltuk satışı yapan kişiden koltuk kumaşı ile ilgili tüm bilgileri edinmelidir.

Koltuk Kumaşlarında Olması Gereken Özellikler
Koltuk takımının kullanışlı olması, mobilya mağazalarından talep edilen en önemli özelliktir. Koltuğun modeli nasıl rahatlık sağlıyorsa koltuk kumaşı da temizlik açısından kolaylık sağlamaktadır. Bu nedenle koltuk kumaşı seçerken, leke tutmayan, lekeyi çabuk bırakan ve kolay temizlenebilen kumaş türleri seçilmelidir. Doğal kumaşlar, temizlikte yardımcı ve dayanıklıdır. Keten ve sentetik koltuk kumaşları da seçilmesi uygun olan kumaşlardandır.

Leke Tutmayan Kumaş Türleri
Çocuk sahibi olan ailelerin koltuk seçiminde dikkat ettikleri en önemli unsur, kumaşın yapısıdır. Kumaşın lekeyi hapsetmemesi ve kolay temizlenebilmesi koltuk temizliğinde kolaylık sağlamaktadır. Saten koltuk kumaşları, temizliği çok zor olması sebebiyle uzak durulması gereken kumaşlardandır. Tay tüyü, kadifemsi yapısı ile kiri kolayca suya bırakan ve son zamanlarda en çok tercih edilen kumaş türlerinden biridir.

Koltuk Kumaşı Seçilirken Yapılan Hatalar
Şık bir koltuk takımı görünüş itibariyle pek çok kişiyi cezbetse de kullanışlı kumaşa sahip olmayan koltuklar her zaman pişmanlığa sebep olmuştur. Artık çoğu mobilya firmaları beğenilen kumaşa göre koltukları teslim etmektedir. Örnek olarak gösterilen koltuk kumaşı ve rengine mecbur olmayıp, istenilen renk ve desenlerde koltuk kumaşı seçilebilmektedir.

Bu kriterlere uyan koltuk mağazaları arıyorsanız İnegöl Mobilya Vadi^nin koltuklarınızı görmenizi tavsiye ederim. Hatta beğendiğiniz koltuğun istediğiniz kumaşla değişimini yaptırabilirsiniz.

shifir