MUTFAKTA Ne Tarz Masalar Kullanılmalı?

MUTFAKTA Ne Tarz Masalar Kullanılmalı?

Masa denilince ilk akla gelen mutfaklardır. Eğer mutfağımız büyüklük olarak müsait bir yerse kahvaltımızdan tutun da akşam yemeğini bile burada yeriz. Hatta samimi misafirlerimizle burada daha çok sohbet eder ve kahvelerimizi burada yudumlarız.  Bu yüzden mutfakta bulunan masanın konforu ve rahatlığı çok önemlidir.

Sizlere bir kaç farklı model ve dizayna sahip mutfak masa örneklerinden bahsedeceğiz.

Ahşap dolap ve ahşap tezgahtan oluşan bazı mutfaklarda ahşap tezgahın devamı gibi uzanan masalar bulunur. Bir süredir popülerlikleri devam eden bu modellerin en büyük özelliği uyumlu renklerinin ve gelip geçici olmayan modellerden olması gösterilebilir. Belenco mutfak tezgahı da mutfaklarda bütünlük sağlar ve büyük bir şıklık yaratacaktır.

İskandinav stil masa ve sandalyeler sadelik ve uyum açısından çokça tercih edilen modellerdir. Özellikle yuvarlak masaların mekana sağladığı şık ve zarif görüntüler mutfak tasarımı için ideal bir seçimdir. Özellikle bu tarzda olan masalar için masa üstündeki duvara kanvas tablo çeşitleri kategorisinden pek çok farklı çeşit bulabilirsiniz. Tablo sayesinde mekan ve kullanılan dekorasyonlar birbirine daha bütünleşmiş olacaktır.

Masa koyabilecek alanınız dar ise yuvarlak masanızı pencere önüne koyabilirsiniz. Mutfakta ki dolaplarınız sade bir modelde ise yuvarlak masanın ve sandalyelerin renk ve modelleri ile tasarımı güçlendirebilirsiniz. Bu sayede mutfağınıza yeni bir tarz getirirsiniz.

Son dönemlerde mutfak alanı dar olan mekanlarda çıkan diğer bir yöntem ise masanın bir tarafına sandalye konurken diğer tarafına bank yerleştirilmesidir. Bu pratik çözüm olmasının yanında  hem alanın kullanış yerini artırmaktadır.

Mutfağınız ince ve uzunsa ya da dar olan bir mutfağınız varsa duvara yapışan masa modelleri kullanışlı olmaktadır. Aynı zamanda işlevsel olarak daha kullanışlıdır. Bunun dışında bar tarzı masalar da modern mutfak masaları içinde yerini çok fazla almaktadır. Bu tarz masalar yer avantajı sağlamaktadır. Özellikle parke seçimi hem bu tarz mutfaklarda hemde diğer anlattığımız tarzlarda önem arz etmektedir.

Bir de uzun yıllardır mutfaklarda olan köşe masalardır. Mutfağınızın dizaynı köşe mutfağa uygunsa en ideal  ve kullanışlı masa modellerinden biridir. Aynı zamanda köşe koltuk altlarını da değerlendirme açıcından kullanışlıdır.

 

shifir