Ceza Avukatı

Ceza Avukatı

1983 yılında doğmuş olan Elif Çavuşoğlu ortaokul ve lise dönemlerini başarılı bir şekilde bitirmiştir. Daha sonrasında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazanmış olup başarılı bir not ortalaması ile buradan da mezun olmuştur.

Bursa Avukat Elif Çavuşoğlu Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış olmakla birlikte aynı zamanda İş Hukuku ve Aile Hukuku alanlarında da uzmanlaşmış olup bu alanlarda çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca kendi avukatlık bürosunda bağımsız olarak avukatlık mesleğine devam etmekte olan avukat siz değerli müşterileri için güvenilir bir hizmet sunmaya devam etmektedir.

Kamu hukuku bölümlerinden biri de ceza hukukudur. Ceza hukuku var olan suçların yanı sıra ceza kavramlarını da kapsamlı bir şekilde incelemektedir ve ele almaktadır. Kendi içerisinde iki farklı dala ayrılan ceza hukuku genel ve özel olmak üzere incelenmektedir.
Genel ceza hukuku; suç kavramlarını farklı bir şekilde ele almaktadır. Genel ceza hukuku; hem maddi hem de manevi olarak değerlendirmektedir. Tüm suçları kapsayan birimdir ve geçerliliğini koruyan ilkeler bütünü olarak da tanımlanmaktadır.
Özel ceza hukuku; bir ülkenin belirlenmiş olan kanunları doğrultusunda hangi eylemlerin veya hangi çalışmaların suç olduğunu, bu eylemlerin nelerle sınırlandırıldığını ve bu suçların hangi cezalarla karşılık bulacağını ele almaktadır.

Elif  Çavuşoğlu, Bursa ceza avukatı olarak hizmet vermekte olan ve iş hukuku, aile hukuku ve ceza hukuku alanlarında uzmanlaşmış değerli  ve işine önem veren bir avukattır.

Hizmet verdiği ceza hukuku faaliyetleri aşağıdaki gibidir:

Tutuklama kararlarına itiraz edilmesi.
El Koyma Kararlarına İtiraz edilmesi.
Süre tutum ve temyiz dilekçesi hazırlanması.
Adli Kontrol Kararlarına karşı itiraz işlemleri.
İnfaz Erteleme müracaatları ve takibi.

İnternet üzerinden arama motorlarını kullanarak “bursa ceza avukatları” diye sorgulama yapabilirsiniz ve Bursa ‘da hizmet vermekte olan ceza avukatlarının listesine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yukarıda oluşturulmuş bağlantının üzerine tıklama yaparak kolay bir şekilde ve kısa yoldan Avukat Elif Çavuşoğlu ‘nun ilgili web sitesine erişim yapabilirsiniz

Avukat Adı : Leman Elif Çavuşoğlu
Ofis: 0224 251 57 57
Cep : 0542 480 67 75
Mail : av.elifcavusoglu@hotmail.com
Adres :Elmasbahçeler Mh. Mahmudiye Cad. Dilmaç Plaza Kat:3 Daire:11 Osmangazi/ Bursa

shifir