Dekorasyonda Siyahın Asilliği

Dekorasyonda Siyahın Asilliği

Siyah asil bir renktir ve vazgeçilemeyen renkler arasında ilk sıradadır. İster ev dekorasyonu ister kıyafetlerinizde olsun  siyah renk hem çok dikkat edilecek olması hem de görünüş olarak her zaman kendi asilliğini gösteren bir renk olduğundan en fazla kullanılan renktir.

Ev dekorasyonunda siyah çok göz alıcıdır ama bir o kadar da kullanması çok zor olan mobilyadır. Çünkü dikkat etmediğiniz takdirde kolay bir şekilde çizikler oluşabilir. Aynı zamanda temizlik açısından da çok dikkatli olmalısınız, su lekesi ve toz lekelerini çok gösterdiğinden yumuşak silme bezlerini tercih etmelisiniz.

Peki siyah mobilya nasıl kombine edilir?

Ev dekorasyonunda kullanılan siyah renk karanlık, depresif ve boğuk bir hava oluşturduğu düşünülmektedir. Fakat doğru bir şekilde kombinlenirse mükemmel görüntüler elde edebilirsiniz.

Bunun için ilk dikkat etmeniz gerekenler mekanın büyüklüğü, tavan yüksekliği ve aldığı doğal ışık oranının hesabıdır. Aynı zamanda zemin kaplama seçiminizi laminat parke olarak kullanırsanız, dekorasyonda bütünlüğü kolay bir şekilde yakalarsınız.

Siyah, her alanda her zaman en asil renk olmayı başarmıştır. Genellikle salonlarda kullanılan siyah mobilyalar her zaman zarif ve şık durmaktadır. Ama yine de doğru kombinleme ve tercihlerle siyah mobilya ya da aksesuarları kullanmanız gerekmektedir. Örneğin, salonunuz metrekare olarak küçük ve az ışık alıyor ise asla siyah mobilya ve büyük dekorasyon parçaları kullanmamalısınız. Ama yinede kullanmak istediğiniz parçalar varsa bunu küçük objelerden yana yapmalı ve mümkünse bir duvarınızda siyah rengi kullanmalısınız. Bu duvarda siyah rengin hakim olmasın istiyorsanız, kesinlikle yan duvarında veya aralarında aynalar kullanarak mekana derinlik vermesini sağlayabilirsiniz.

Salonunuzda siyah mobilya tercih ettiğinizde, duvar rengi ve diğer kullanacağınız mobilya ve dekoratif ürünlerinizi açık renk kullanırsanız, bu mekanın daha ferah gözükmesini sağlayacaktır. Mobilya değilde siyah koltuk kullanacaksanız, o zamanda lake mobilya tercih edebilirsiniz. Hatta ayna ağırlıklı mobilya daha da iyi olacaktır. Siyah renk oturma grubuna bunlar çok fazla yakışacaktır. Mobilyalarınız da siyah rengi kullanacaksanız, kırmızı ve beyaz renkleri kullanarak siyah rengi daha ön plana çıkarabilirsiniz. Böylelikle zıt renkleri kullanarak daha farklı ve modern bir görüntü yaratmış olursunuz.

Salonunuzda siyah mobilyalar ile ayna, gümüş ve gold aksesuarları kullandığınızda  mükemmel bir görüntü yakalarsınız. Siyah renk, mobilya ve aksesuarda hem en güzel renktir hem de kombinlemesi ve kullanımı en zor renkler arasındadır. Aynı zamanda şunu belirtmekte fayda var. Siyahın hakim olduğu bir salonunuz varsa kesinlikle iç mekan bitkileri kullanmanız yararlı olacaktır. Çünkü, bitki hem mekanın kasvetli havasını yumuşatacak hemde tazelik katacaktır.

Siyah renk mobilya ya da koltuk takımı kullanıyorsanız duvarınızda çok güzel siyah beyaz kanvas tablo kullanabilirsiniz. Duvar dekorasyonu önemli bir detaydır ve hangi renk mobilya ve koltuk takımı kullanırsanız kullanın tablo mekanınızın atmosferini değiştirmesini sağlar.

Mekanınızda ister siyah renk, isterseniz farklı renk kullanmak isterseniz size farklı çeşitlerde mobilya ve tamamlayıcı dekor ürünleri için inegöl mobilya firması olan Mobilyanız İnegölden sitesine göz atabilirsiniz. Böylelikle oradan oraya bir tur rehberi gibi gezmek zorunda kalmazsınız.

shifir