Salonlarda Yeşil Esintisi

Salonlarda Yeşil Esintisi

Evinizi dekore etmeden önce ilk akla gelen nasıl dekore etmeliyim ? sorusudur.  Dekorasyon yaparken birbirine çok uyumlu renkler olduğu gibi birbirine hiç yakışmayan renkler de vardır. Bundan dolayı dekorasyon renklerini dikkatli seçmelisiniz.

Evinizdeki salonda etkili bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız yeşil ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Yeşil rengi ve tonları insana en çok huzur veren ve rahatlatma etkisine sahip olan renklerden biridir. Bu rengi koltuk takımı, duvar boyası, tavan kaplama, zemin döşemesi, koltuk kılıfı, koltuk yastıkları ya da evin içinde kullanacağınız diğer aksesuarlarda kullanabilirsiniz.

Salon dekorasyonunda kullanacağınız yeşil koltuk takımları zarif bir görünüm kazandıracağı gibi farklı renklerle kombinlendiği zaman herkesi hayran bırakacak bir dekorasyon elde edersiniz.

Yeşil rengini evinizde salonda, mutfakta, çocuk odası, koridor ve diğer odalardan birinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada odayı ne amaçla kullanacağınız değil yeşil rengi hangi renkler ile kombine edeceğiniz önemlidir. Yeşil rengi hemen hemen tüm renkler ile kombinleyebilirsiniz. Tüm renkler ve tonları ile iyi uyum oluşturan yeşil renk açık tonlarda olan beyaz, krem tonları ile şık kombinler yaratılır.  Bu yüzden salonda ya da diğer odalarda krem tonları ile yeşil koltuk takımlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Krem renkten başka beyaz ve bej tonları ile de hoş kombinler oluşturursunuz. Bembeyaz renkle döşenmiş duvar, parke, perde ve mobilya olan bir salon için yeşil koltukları tercih edebilirsiniz. Ya da beyaz koltuklarınızı yeşil koltuk kılıflarıyla süsleyebilirsiniz. Bu şekilde beyazın içinde yeşil görüntü ile göz kamaştıran dekor elde edersiniz. Yeşil renk ile uyumlu renkler içinde turkuaz, lila, sarı, kırmızı, mavi ve nar çiçeği renkleridir. Bu renkler yeşil koltuklarınızla kullanıldığında salonunuzda bahar esintisi havası oluşmasını sağlayacaktır.

Yeşil rengi yalnızca mobilya ya da aksesuar olarak kullanmayabilirsiniz. Koltuk takımları dışında kapı rengi, duvar boyası olarak da tercih edebilirsiniz. Salonunuzu farklı renklerle dekore etmek isterseniz, yeşil tonu duvar rengi olarak ya da duvar kağıdı olarak da kullanabileceğiniz gibi tavan rengi ve zemin döşemesinde de tercih edebilirsiniz. Sandalye, masa ve sehpa da bu rengi kullanarak yeşil rengi salonda serpiştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra salon duvarında kullanacağınız 5 parçalı kanvas tablo ile mekanın atmosferini değiştirebilirsiniz.

Yeşil koltuk ya da farklı çeşitte koltuk takımları için Mobilyanız İnegölden sitesine göz atabilirsiniz.

shifir