Eskiler Kolay Kolay Unutulmaz

Eskiler Kolay Kolay Unutulmaz

Eski anılar hatıralar silinmiyor. İnsan çocukluğuna dair iyi veya kötü ne varsa biriktiriyor içerisinde,yaşamaya devam etse de en ufak bir kıpırtıda pandoranın kutusu açılıverir.

Hatırlarız kimisi silik silik kimisi çok nettir bunu belirleyen ise zaman ve bilincimizdir aslında. Eskiye dönmek yerine ileriye taşımak isteyenlerdenim hayatı daha iyiye daha aydınlığa daha temiz günlere… Çocukluğunu hatırladığında gülümseyenlerdenim yalnızca sıcacık bir gülümseme oluşur içimde.

İki kardeştik biz hayata sımsıkı tutunmuş belki yenik başlamış ama galip devam etmiş iki kardeş. Bir anne iki kardeş bir aile nasıl olunur belkide en güzel örneğiydi hayat bize bunu göstermenin çeşitli yollarını sunsada biz hayatın bize getirdiklerini aldık ve kabul ettik. Geri çevirmeden sonsuz sevdik birbirimizi hayatta insan daha çok kimi sevebilirdi. Aile kavramı her sınıf için bambaşka olduğu gibi bizim için de farklı bir algıda idi sımsıkı sıcak ve kenetlenmiş.

2005 yılının sonları hepimiz için bir dönüm noktası oldu Çocukluğumuzun geçtiği büyüyüp yeşerdiğimiz yaşam alanımızdan uzağa gitmek zorunda kaldık annem evlendi biz iki kardeş annem ve annemin eşi bizi yeni oturacağımız eve doğru yola çıktık her şey hazırlanmıştı hayatın bu kadar soğuk yüzünü belkide daha önce hiç görmemiştim sanki her şey buz kesilmişti.

Üsküdar ; Hiç bilmezdim sana bu denli bağlanacağımı sevdiğim adamı senin kollarında bulacağım ve gençliğimin en deli zamanlarımı senin sokaklarında saklayacağımı tahmin etmezdim sana bu kadar aşık olacağımı..

Evin anahtarı çevrildiğine irkilmem ve içeriye doğru iteklenmem sonucu sağa sola gözlerimi dikip baktığımda nasıl yabancı kaldığım benimseyemediğim bir süre tutuklanıp kelimeleri yuvarlamamdan sonra burasıda sizin odanız denildiğinde sanırım sevinerek tepki vermemizi bekliyorlardı…

Bizim hiç odamız olmamıştı ki gerek var mıydı ? Ranza çalışma masası cicili bicili nevresim takımları bilinen türü ile bir çocuk odasında olması gereken her şey vardı işte..

Hayat nasıl devam edecekti bu lüks koltuk takımı bu pahalı kıyafetler en iyi okullar ağzına kadar dolu bir buzdolabı son model bir araba her şey tamamsa benim yüzümdeki gülümsemem nereye gitmişti hiç anlam veremedim..

Kardeşimin olanlardan habersiz duruşu belkide içinde kopan fırtınaların habercisi olarak sinyal verse de sanırım anlayamadık.

Çok kısa bir zaman sonra gelen 2.kardeş haberi ve benim bunu asla kabullenemeyişlerim ve yükselen çığlıklarımın arasından kopup gelen dünya güzeli bir melek adı gibi adıyla yaşam bulan boncuk gözlere sahip minicik bedende can bulan dünyalar güzeli kız kardeşim… Bir erkek bir kız kardeşe sahibim daha ne isteyebilir ki insan dünya yanıyor ve siz yalnızca iki kişi için savaşıyorsunuz çünkü abla olmak bunu gerektirir.

O günden sonra hayat sandığım kadar kolay olmadı belki tüm zorluklar omuzlarıma birer birer binse de hayatın bana verdiklerini aldım kabul ettim sevdim sevildim gönül verdim bağlandım bir evlat iki kardeş ve yanıma kalan bir eş tüm zorluklara belkide benden daha fazla göğüs geren bir anne ile 30 oluyorum şimdi…

Umarsızca yaşıyor yaşadıklarımı yazıyor terapi yapıyorum seviyorum sevilmesem de ben herkesi çok seviyorum kin besleyemiyor bu nedenle de en ağır silleyi belkide ben göğüslüyorum….

Hayat İnsana neler sunuyor kimisine acımasız kimisine güllük gülistanlık kimisine sevdalık bir çok seçenek seriliyor önümüze tercihler bizden yana olsa da kader her zaman gülmüyor

Seçim şansı bizde sanarken bam başka yerlerden silleler geliyor önemli olan bu hayatta olumlama olumlu düşün planla ve geleceğe göre yaşa..

shifir