Evye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evye Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kadınlar evde oldukları süre içerisinde vaktinin önemli bir kısmını mutfakta yemek yaparak geçirmektedir. Mutfak işlerinin büyük çoğunluğunda kullanılan evyelerin pratik olması ve şık görünümü ile mutfak dekorasyonunun önemli bir parçası olmalıdır.

Yeni ev alacak kişilerin yada mutfağını tekrar düzenleyecek kişiler genelde “hangi evye modelini almam gerek?” sorusunu sormaktadır. Genellikle tezgahın büyüklüğüne ve küçüklüğüne göre tavsiye edilen evye modelleri farklılık göstermektedir.

Evyenin hangi modeline karar verilirse verilsin mutfak aksesuarlarına ve mobilyasına uygun bir dekoratif anlayışı ile değil mutfaktaki kullanım kolaylığına göre karar verilmelidir.

Paslanmaz çelik ile üretilen evyelerin temizliği çok kolay ve pratik değildir. Ancak bu evyeler ankastre ürünler ile mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Seramik bazlı üretilen evyeler hem temizlik konusunda kolaylık sağlar hemde mutfak dolapları ve mobilya aksesuarları ile uyum sağlayacaktır.

Dar alanlarda kullanılacak olan çift gözlü evyeler pratiklik kazandırmayacaktır. Dekoratif açıdan da doğru bir tercih değildir. Çift gözlü evyeler meyve ve sebze yıkamak için kolaylık sağlamaktadır.

Evye seçiminde mutfak tezgahının şekli çok önemlidir. Bazı mutfak tezgahları düz dikdörtgen şeklinde iken bazıları ise L şeklinde oluşturulmaktadır. Evyenin konumuna göre belirlenen evye modeli sayesinde mutfak tezgahı daha verimli bir şekilde kullanılmaktadır.

Evyenin sağında ve solunda bırakılacak olan alan tezgahın kolay kullanılmasında önemlidir. Bu şekilde evyenin de kullanımı kolaylaşacak ve evyenin özelliklerinden tam olarak faydalanmayı sağlayacaktır. Evye ve tezgahın bir bütün halinde olmasını isterseniz Corian Tezgah size en uygun tercih olacaktır.

shifir