Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Odanızın dekorasyonu bir bütündür.Bu nedenle laminat parke seçerken ilk dikkat ettiğimiz parkenin odanın diğer eşyaları ile uyumlu olup olmayacağıdır.

Laminat parke satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Parke uygulaması yapmak istediğiniz yerin büyüklüğüne göre parke rengi tercih etmeye özen gösterin açık renkli parkeler mekanınızı daha geniş gösterecektir.

Açık renkli parkeler mekanınızı daha aydınlık gösterir.Ayrıca koyu renkli parkelere göre tozu daha az belli eder. Renk seçimi yaparken süpürgeliklerin ve kapılarında renkleri önemlidir. Ayrıca pencerenizin rengini de dikkate alırsanız daha sağlıklı bir sonuç alırsınız.

Koyu renk parkeleri sık sık silmeniz gerekir. Eğer odanızda güneşi çok alıyorsa toz hemen belli olacağı için sizin de sinirinizi bozacaktır. Parkeyi sildiğiniz zaman cilalı bir görüntüye sahipmiş gibi gösteririr. Bu nedenle koyu renk parkede sık sık silme alışkanlığı yarattığını söylememiz gerekiyor.Bunun bir diğer sebebi toz ve kiri çok belli etmesinden kaynaklanıyor.Ancak klasik tarzınız var ise şüphesiz tercih etmeniz gereken renkler iroko ve merbau olduğunu söyleyebiliriz.

Laminat parke uygulaması yapılacak olan zeminin tanınması;Laminat parkeler kullanım alanlarına göre sınıflara ayrılmıştır.Parkelerin kalitesi bu sınıflara göre belirlenmektedir.Başlıca parke sınıflarını ikiye ayrılmaktadır bunlar ticari ve konut parkeleridir.

Laminat parke sınıfları

Parkenizin sınıfı; parke uygulaması yapılacak zeminin üzerindeki yürüyüş trafiğe ve zeminin durumuna göre belirlenmelidir.Yürüyüş trafiği yüksek olan yerlerde üst sınıflar tercih edilirken.Daha az trafik olan zeminlerde alt sınıfları tercih edebilirsiniz.

Aşınma sınıfı; parkenizin üst kısmının dayanıklılığıdır.AC1 ile AC6 arasındadır.

Parkenin kalınlığı; Önemli etkenlerden birisidir.Zeminin durumu ve trafiğe göre parke kalınlığı tercih edilmektedir.Şuan için konut kullanımlarında 8MM kalınlığındaki parkeler standart olarak kabul edilmiş durumdadır.

Laminat parke ve çeşitleri ilgili detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için beykoz laminat parke firması Yener Parke web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

shifir