Mobilyalarda Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Mobilyaların vücutla temas eden bölümü son derece rahat ve ergonomik olmalıdır. Sağlıklı şekilde oturum sağlanması açısından en önemli ayrıntıdır diyebiliriz.
Dikişlerin estetik açıdan sorunsuz olması gerekmektedir. Ayrıca dikiş özellikleri de başarı ile işlenmiş olmalı, gevşeme gibi duruşu var ise başka ürünler tercih edilmelidir.
Mobilya kumaş tercihleri de son derece önemlidir ve sizin uzun zaman kullanımınız için de önemli bir diğer ayrıntıdır . Döşeme işçiliğinin mükemmel özelliklerde olması gerekmektedir.
Mobilyaların bir mekan içerisinde yer zemini hasarlatmaması için uygun malzeme ile hazırlanması gerekmektedir.
Mobilyalarda üretim malzemelerinde ucuza yönelinmesi kanserojen maddelere neden olabilmektedir ve bununla ilgili firmadan bilgi almalısınız. Yani mobilya eklem yerlerindeki tutkalların kimyasal yapısında kanserojen malzeme kullanılmamalıdır. Bu kimyasalları özellik kontrolünü boya için de sağlıklı seçimler olmalıdır.
Mobilyaların görüntüsü bazen yanıltıcı olabilmektedir. Bu nedenle de üretimine odaklanarak daha iyi ürün seçebilirsiniz. Uzun vadede gövdenin görünümden daha önemli olduğunu unutmamak gerekir.
Dolaplı bir mobilya varsa örneğin duvar üniteleri ve benzeri bu durumda kapaklarının rahat açılması ve kapanması gerekmektedir. Ayrıca bağlantı yerlerinin de sağlam olması en önemli detaylardandır !!!

Birbirinden şık konsol ve Tv üniteleri için İnegöl Mobilya Vadi Tv Ünite Modelleri kategorisine göz atabilirsiniz.

shifir