Ranza Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ranza Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ranza kavramı geçmişten beri hayatımızda var ancak yaşanan kazaları mutlaka duymuşuzdur yada bizzat yaşamışızdır. Genç odalarında sıkça tercih edilen özellikle çok çocuklu evlerde hayat kurtaran mobilya çeşitlerindendir. Ancak alırken dikkat etmemiz gereken ince detaylar elbetteki mevcut bu yazıyı daha yeni taze acısını yaşamış bir anne hemde bir bloger olarak yazıyorum.

Ranza alırken ;

1. Güvenliği sağlayan, çocuklarınızın düşmesini önleyecek yatak koruyucuları, parmaklık gibi sağlam ve ayarlanabilir parçalar mutlaka olmalıdır. Alırken veya sipariş verirken sağlamlık testi yapıldığına olmasına dikkat etmelisiniz.

2. Ranzanın taşıdığı ağırlık ve ileride yaşanacak sorunları önlemek amacıyla, en çok sorun yaşanılan üst kısımlar ve yatak altında bulunan taşıyıcıların sağlamlığı oldukça önemlidir. Metal ranzalarda, profil malzeme ile yapılmış olduğuna özen göstermelisiniz. Her ürünün malzeme niteliği, mobilya ve eşyalarda kaliteyi attırır ve hareketli çocuklar için de uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır.

Küçük evlerin büyük çözümü ranzalar, artık modelleri ile de dikkatleri çekiyor. Genç ve çocuk odalarında tercih edilirken, büyüklerinde heveslendiği rahat ve şık modellerle karşılaşabilirsiniz. Eviniz küçükse, bir odayı paylaşacak kardeşler için, ranza almak çok akıllıca bir tercih olacaktır. Büyük evlerde de ranza modelleri, çocukların odalarında vakit geçirmeleri için hoş ve güzel alanlar oluşturuyor.

Ranza Alırken dikkat edileceğiniz 5 husus
1. Güvenliği sağlayan, çocuklarınızın düşmesini önleyecek yatak koruyucuları, parmaklık gibi sağlam ve ayarlanabilir parçalar olmalıdır. Alırken veya sipariş verirken sağlamlık testi yapıldığına olmasına dikkat ediniz.

2. Ranzanın taşıdığı ağırlık ve ileride yaşanacak sorunları önlemek amacıyla, en çok sorun yaşanılan seleler ve yatak altında bulunan taşıyıcıların sağlamlığı çok önemlidir. Metal ranzalarda, profil malzeme ile yapılmış olduğuna dikkat etmelisiniz. Her ürünün malzeme niteliği, mobilya ve eşyalarda kaliteyi attırır ve hareketli çocuklar için de uzun ömürlü bir kullanım sağlar.

3. Aldığınız ranzaların sadece şıklığını görüp aldanmamalısınız. Elbette tasarım da önemli fakat kullanılacak ranza için, kaç çoğunuz var, ne boyutlarda olmalı, kullanım işlevi nedir ? Tarzda sorulara cevap bularak seçiminizi yapabilirsiniz. Ürün iskelet malzemesi, dizaynı ve ranza fiyatları gibi konular etkin birer faktördür. En uygun fiyatlı modeli, en kaliteli ürün ile sağlayabilirsiniz.

4. Alacağınız ranza için araştırma yapmanız yeterli olacaktır. Yani öncelikli projeniz ihtiyacınızı karşılamak olabilir. Örneğin; evlatlarınız için ranza alıyorsunuz ama hem çalışma masası, hem de kitaplığı olsun istiyorsunuz. Odanız küçük veya kullanışsız ise, bu isteklerinize uygun ranza modellerini tercih edebilirsiniz. Çok yönlü kullanılan ve istendiği zaman kapanan yatak ve çalışma masası bir arada bir ranza tercih ederek alandan tasarruf edebilirsiniz.

5. Boş alanlarını çok olsun ama odanızda yataklarınız bol olsun istiyorsunuz. Bu tarz konular her evde biraz sorun teşkil edebilmektedir. Bayanlar hem temizlik yaparken, hem de gelecek misafirler için yatılacak yer bulma konusunda korkulu kabuslar görmekteler. Bu fikirler üç ve dört çocuklu, ya da misafir için bile üç kişilik ve dört kişili ranzalar bile üretilmiştir. Üst ranza yatağı sabitken, alt ranza masadan iki kişilik yatağa dönüşebilmektedir. Bu nedenle de yerden tasarruf ediyor ve eviniz de hep derli toplu duruyor olacak 🙂

Sağlam bir firmadan alacağınız ranza sizlere asla sorun yaratmayacak uzun yıllar kullanabileceksiniz Fonksiyonel bir ranza düşünüyorsanız kesinlikle İnegöl Mobilya Vadi Ranza modellerine göz atabilirsiniz.

shifir