Araç Yakıt Türleri

Araç Yakıt Türleri

Araç yakıt türleri 4 alt başlıkta incelenebilir. Bunları şöyle sıralayacak olursak;  benzin, elektrik, lpg (Sıvılaştırılmış Petrol Gazı) ve dizeldir.

Araçların yakıt türlerinin başka yakıt türüne dönüştürülme imkanları bulunmaktadır. Örnek verecek olursak benzinli olan bir araç, dizel ya da elektrikli bir araca dönüştürülebilmektedir.

Elektrik (hibrit) yakıt türü, düşük performans sebebi ile çok fazla tercih edilmezler. Ancak sessiz çalışması ve çevreye zarar vermemesi bu yakıt türünün artı özellikleri arasındadır.

Benzin yakıt türü, en yüksek performans sergileyen yakıt türü olarak kullanılmaktadır. Çoğu aracın benzinli modeli daha az maliyet gerektirir ancak benzin fiyatlarının oldukça pahalı olması bu avantajı düşürmektedir.

Dizel yakıt türü, benzinli araç modelleriyle kıyaslanacak olursa, araç için daha kısa sürede hızlanma imkanı sağlamaktadırlar. Ayrıca benzinli araçlara oranla daha fazla ekonomiktir. Yakıt tasarrufu sağlamaktadırlar.

LPG (Liquified Petroleum Gas) yakıt türü, en çok tercih edilen yakıt türüdür. Çünkü yakıt tasarrufu açısından en uygun yakıt lpg’ dir. Sıvılaştırılmış likit gaz anlamına gelmektedir. Performans açısından diğer yakıt türlerine oranla daha düşüktür.

Uygun fiyatlı ve aynı zamanda az yakıt harcayan bir araç kiralamak isterseniz eğer arama motorlarından Üsküdar Rent A car yazarak otokiraliyorum.com web sitesinden  iletişime geçebilirsiniz.

shifir