Avukat Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Avukat Olabilmek İçin Yapılması Gerekenler

Bursa ceza hukuku avukatı Elif Çavuşoğlu; uzun yıllardır Bursa’da hizmet veren kaliteli bir avukattır. Uzun yıllardır avukatlık alanında kendini geliştirmiş ve müvekkillerine kaliteli hizmetler vermeyi hedef olarak belirlemiştir.

Bursa’da ceza avukatı, aile hukuku, iş hukuku gibi alanlarda üstün hizmetler vermektedir. Bu sayede bir çok kişinin aradığı kişi haline gelmeyi başarmıştır.

1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. 2008 yılında İstanbul Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.
2009 yılında Bursa’da avukatlık mesleğine başlamış, 2012 yılından bu güne kendi bürosunda bağımsız avukatlık yapmaktadır. Avukatlık mesleğini tecrübe ve bilgileri ile başarılı şekilde gerçekleştirmektedir.

Avukat; mahkeme süreci boyunca davacı veya davalıların işlemlerini yapmakta ve özel tüzel kişilerin haklarını savunmakla görevli olan kişilere denmektedir. Avukatlar dava süresi boyunca gerçeği açığa çıkarmakla değil müvekkilinin lehine, menfaatine davranmakla yükümlüdür. Yani müvekkili aleyhinde olan delilleri kullanmamakta, söz ve davranışlarda bulunmamaktadır. Peki avukatın görevleri nedir?

Hukuksal sorunlarda ve diğer yargı organlarında tüzel yada gerçek kişilere ilişkin hakları dava etmek ve savunmak,
Adli işleri ve resmi dairelerindeki tüm işleri izlemek ve ilgili belgeleri düzenlemek,
Kendisine verilmiş olan yada kendisinin kabul etmiş olduğu davayı ister kısa, ister uzan zaman aralığını kapsamış olsa da davayı sonuna dek izlemek.

Bursa’da ceza avukatına ihtiyacınız olduğunda Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu ile irtibata geçebilirsiniz.

Ceza Avukatına Ne Zaman İhtiyaç Duyulur?

Suç şüphesi altındaysanız, hakkınızda yakalama işlemi yapılmış olsun veya olmasın, bir ceza avukatı vasıtasıyla savunma yapmaya başlayabilirsiniz. Eğer suçun mağduruysanız aynı şekilde şikayet hakkınızın etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurabilirsiniz.

Kişi; Polis, Jandarma ve Savcılığın suç işlediğine dair suçlamasıyla savunma hakkı başlar. Suçun mağduru ise şikayet hakkının etkin bir biçimde savunulması için ceza avukatına başvurmak gerekir. Suçlama yöneltilmeden doğrudan şahsınızın özgürlüğünü kısıtlama yönünde herhangi bir karar alınması ( yakalama, gözaltına alınma, vb.)yönünde savunma hakkı doğmakta ve talep edilmesi durumunda polis veya jandarma avukatın katılımı olmadan ifade alamaz.

https://elifcavusoglu.av.tr/

shifir