Ceza Hukuku

Ceza Hukuku

Çevremizde genel olarak savunma ve hak arama mesleği olarak tanımlanmış olan avukatlık, mahkeme süreci boyunca müvekkiline hukuki destek vermekte ve sorunun çözümünü hedef belirlemektedir. Hukuk davalarında temsil etmiş olduğu kişi veya tüzel kişinin talepleri doğrultusunda kanuni olarak müvekkilinin hakkını aramak için çaba göstermektedir.

Savunma işlemini görev bilinci ile yapan ve sonucu hedefleyen kişilere ceza avukatı denmektedir. Ceza avukatı, müvekkilinin hakkını savunurken, ceza mahkemesinde yargılamasını da olumlu sonucu alabilmek için kapsamlı bir çalışma yapar. Ceza hukukuna ait tüm detaylarla ilgili araştırmanın yapılması, savunmanın hazırlanması için birebir görüşmeler yapar.

Davanın düzenli bir şekilde olması için uyulması gereken hükümler bulunmaktadır. Mahkeme ve dava sürecinde hukuki terimlerin anlaşılması ve somut olaya özgü olarak tanımlanması için bu süreçte avukata ihtiyaç duyulmaktadır.

Bursa ilinde ceza avukatına ihtiyacınızın olduğunda Bursa Ceza Avukatı Elif Çavuşoğlu ile iletişime geçebilir ve mahkeme sürecinizi birlikte değerlendirebilirsiniz.

shifir