Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Epoksi Zemin Kaplama Neden Tercih Ediliyor?

Epoksi kaplama son zamanlarda çok tercih edilen zemin kaplamalardan biridir. Epoksinin çok fazla tercih edilmesinin sebepleri uzun ömürlü olması, koku yapmaması, hijyenik ve sağlık açısından bir sorun teşkil etmemesi sayılabilir. Epoksi, su, dalga, rüzgar, kirlenme, donma ve kimyasal etkiler gibi doğanın getirdiği çevresel faktörlere karşı iç ve dış yapı yüzeylerini estetik malzemelerle kaplayarak korumak için geliştirilen zemin kaplamadır. Etkili ve üstün yapıştırma özelliği açısından çeşitli ortamlarda kullanılmaktadır. Özellikle inşaat malzemelerini tutturmak için kullanılan malzemenin kullanımı giderek artmaktadır.

Epoksi zemin kaplama uygulanan yerlerde çok kolay bir şekilde temizlik sağlayan oldukça etkili bir zemin kaplama ürünüdür. Çok  geniş bir renk seçeneği sunan epoksi zemin kaplama, aynı zamanda hoş bir dekoratif görüntü yaratmaktadır. İyi kullanıldığında uzun ömürlü kullanılan bir üründür. Koku yapmaması, temiz olması gibi nedenlerden dolayı epoksi zemin kaplamanın kullanımı giderek artmaktadır. Bu özelliklerinden dolayı birçok firma tarafından tercih edilen malzeme olmaya başlamıştır.

Ürünün temizlenmesi kolay, kimyasal maddelere karşı etkili olması ve  toz tutmuyor oluşundan dolayı özellikle ilaç fabrikaları, hastaneler, inşaat firmaları, ve elektrik santralleri gibi ortamlarda tercih edilen bir zemin kaplama türüdür. Son zamanlarda evlerimizde de kullanmaya başladığımız epoksi zemin ürünün üstüne küçük bir halı ile zarafet katabilirsiniz.

shifir