Farklı Mutfak Dizaynları

Farklı Mutfak Dizaynları

Eski zamanlardaki gibi renkli ve sıradanlıktan uzak mutfaklarda birbirinden lezzetli yemekler yapıp, keyifli vakit geçirmek isteyenler için mutfak modası…
Mutfaklar; çalışan bayanların bile evde en çok vakit geçirdikleri yerlerin başında geliyor. Orda hazırlanan yemekler, tatlılar ve daha birçok şey, evin bu bölümüyle kadınların arasında özel bir bağ yaratmasıyla…ve Bundan dolayı bir eve taşınırken bayanların en dikkat ettiği ya da evi yeniden dekore ederken mutfak tasarımı kadınlara bırakılıyor…
Günümüzde kadınlara mutfak dekorasyonu alanında; mobilya detaylarında modern, country ve vintage gibi çok fazla seçenek sunuluyor… Eskiden hemen hemen her evde vintage mutfaklar kullanılırken zamanla onların yerine country tarzları mutfaklar yerine geçiyor içinde bulunduğumuz dönemde ise modern mutfaklar büyük beğeni topluyor. corian mutfak tezgahı ile şık bir tezgahınız olabilir. Siz eskiye bağlı kalmaya özen gösteriyor ve renkli detaylar ilginizi çekiyorsa bu mutfak dekorasyonu detayları tam size göre…

1. Ferah mutfaklar

Bu tarz mutfaklarda açık raf sistemi veya tamamen sıradan olamayan boş duvarlar kullanılmaktadır. Düzenimizden azda olsa biraz taviz vererek tek bir raf sistemi kullanılabilir. Üst dolapların eksikliği açısından çok pratik olmayabilir ancak süslemeler ve pencereler için daha fazla yer kazandırabilir. Mutfağınızı bu Tarz ile daha ferah ve aydınlık hale getirebilirsiniz…

2.Dikkat Çekici Odak Noktası Aspiratör

Ferah Mutfaklarda üst dolapların olmaması aspiratörü daha öne çıkarabilme imkanı Sağlar ve Aspiratörünüz bir anda mutfağınızın odak noktası haline gelir.

3.Paslanmaz Çelik Detaylar

Paslanmaz çelikten üretilmiş set üstü ocaklar ve raflarla dolaplarınıza mutfağınıza endüstriyel bir tarz katarak yansıtabilirsiniz.

4. Siyah Ahşap Görünümlü Dolaplar

Genelde Mutfaklarda tercih edilen renkler beyaz olsa da günümüz modasıyla akıllı asansör sistemli dolaplara olan talepler çok yoğun olması ve renk çeşitliliği sayesinde Siyah tonlar tercih edilmekte ve dolaplar kir kaldırabilir ve mutfağınıza tezatlık verebilir.

5. Duvarda Detaylar
Ferah Mutfaklardaki sistemle Üst dolapların olmaması nedeniyle koymanız gereken bir eşyalarınıza yer bulmanız gereklidir. Elinizin altında olması gereken temel eşyaları duvar ray detaylarına asmak güzel ve ilginç bir çözüm olabilir.

6.Karışık Düzen Sağlama
Koyu veya açık renk tonlarını seçmekte kararsız kalabilirsiniz. Mermerlerin görünüşünü sevmenize rağmen dayanıklılığı hakkında endişeler duyabilir ve bu durumda mutfağınızda her detayın uyumlu olması zorunda değildir. Karışık bir tema ile metal dolaplar kullanabilir ve çiçek detaylarla ve süsleyebilirsiniz.
7. Farklı Tonlar
Farklı tonlar kullanarak mutfağınızda değişik bir atmosfer yaratabilirsiniz. Koyu mavi, adaçayı yeşili veya açık mavi tonlarıyla monotonluktan kurtulabilirsiniz.

shifir