Karbon Çelik ve Paslanmaz Çelik Arasındaki Fark

Karbon Çelik ve Paslanmaz Çelik Arasındaki Fark

Karbon çelik tava bir harika. Onlar pişirme, sote ve elbette kızartma yumurtaları için restoran mutfağının vazgeçilmez araç gereçleridir. Gıda yazarı Grace Young , “Her Çin restoranı mutfağının sadece karbon çeliğinden yapılmış olması en iyi cirodur” diye belirtiyor . Ancak karbon çeliği sadece tencere için değil ayrıca karbon çeliği bıçak içindir. Bazıları için, paslanmaz çelik değil, karbon çeliği tartışmasız bir şefin en önemli aracı olan ideal malzemedir.

Karbon çelik nedir?

Bir demir alaşımlı karbon çeliği yüzde 2’den daha az karbon içerir; Başka bir deyişle, çoğunlukla demir, içinde bir miktar karbon vardır.

Karbon Çelik ve Paslanmaz Çelik Arasındaki Fark

Karbon çeliği ve paslanmaz çelik, hem ticari hem de tüketici uygulamalarında geniş bir bünyede kullanılan metallerdir. İkisi arasındaki ana fark, amaçlanan amaçlar faydalı olması için çeliğe eklenen bileşenlerdendir. Karbon çeliği, daha yüksek bir karbon içeriğine sahiptir ve bu da çeliğe daha düşük bir erime noktası, daha fazla yumuşaklık ve dayanıklılık ve daha iyi ısı dağılımı sağlar. Paslanmaz çelik, korozyon ve lekelenmeyi önlemek için çelik üzerinde görünmez bir tabaka oluşturan yüksek bir krom içeriğine sahiptir.

Bıçak satın almak için gittiğinizde genelde sorulan soru şudur: Paslanmaz çelik mi, karbon çelik bıçak mı isterseniz? Paslanmaz çelik bıçaklar yıpranmaya karşı daha dayanıklı hale getiren daha modern bir yeniliktir. Paslanmaz çelik esas olarak karbon çeliğiyle aynıdır ancak karışıma krom atılır. Bu ekleme sayesinde paslanmaz çelik pas veya darbelere daha dayanıklıdır.

Belki de karbon çeliği ile paslanmaz çelik arasındaki farkları göz önüne almanın en kolay yolu tencere ve tencere muhtelif tüketici markalarını düşünmektir. Paslanmaz çelik tencere ve tavalar kolaylık temel alınarak pazarlanmaktadır.Çelik üzerindeki kaplama, tencere ve tencere temizlenmesi daha kolay, leke tutmaması ve lavaboda kalması halinde paslanmayacağı anlamına gelir. Bir dizi paslanmaz çelik tencere, çelik üzerindeki kaplamanın etkili olduğu sürece çekici görünmeye devam edecektir.

Karbon çelik kaplar ve tavalar, tam tersi olarak profesyonel aşçılar tarafından kullanılır. Bu ürünler dekoratif değildir ve daha fazla bakım gerektirir ancak karbon çeliği paslanmaz çelikten daha sıcak olur ve ısıyı daha iyi dağıtır. Tipik olarak, bu tencere ve tavalar paslanmaz çelikten daha ucuzdur ve daha dayanıklıdır.

shifir