Laminat Parke Paspaslarken Hata Yapıyor Olabilir Misiniz?

Laminat Parke Paspaslarken Hata Yapıyor Olabilir Misiniz?

Laminat parkeler; helikopterli şap uygulamasının kurumasının ardından zemine şilte serilir ve üzerine laminat parke döşenir. Evimizde yeni temiz ve hijyenik olarak kullanabileceğimiz malzemelerden biridir. Evimizin zeminini paspaslamak sürekli yapılması gereken bir ev işidir. Sadece elektrik süpürgesini kullanarak temizlediğinizi  düşünebilirsiniz ama laminat parkeleri derinden temizlemek için kesinlikle biraz suya ihtiyacınız vardır.

Çoğu kadının ev temizlerken yaptığı hata zemini sıcak suyla silmektir. Fakat bu evinizi paspaslamak için en iyi çözüm değildir.
Sıcak suyla temizlediğiniz de su daha çabuk buharlaşıp temizlik maddesinde ki sabun kalıntısının laminat parke de kalacağı anlamına gelir. Bu sabun kalıntısı zeminin yapışkan olmasına ve ve zeminde çizgilere neden olur.

Sirke

Laminat parke kullanıyorsanız eğer temiz ve parlak parkeler için kolay bir çözüm var. Tek ihtiyacımız olan şey sirke. Laminat zeminleri için en iyi temizlik ürünü sirkedir. Laminat parkeleriniz de sirke kullanırsanız eğer lekeler, zeminde çizgiler yada sabun kalıntılarının kalması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Paspasınızın çok ıslak olmadığından emin olarak bir kova suya birkaç damla sirke damlatın. Aşırı ıslak paspaslar laminat parkelerin kabarmasına ve şişmesine sebep olabilir.

shifir