Ortopedik Yatak Nedir?

Ortopedik Yatak Nedir?

Ortopedi anlam olarak; kemik, eklem, kas ve sinir yapısının hareketini sağlayan organ bozukluklarını tedavi eden bilim dalıdır. Ortopedik ise; ortopedi ile ilgili olan, kemik, eklem, kas ve sinir sistemi ile ilgili anlamını taşır.

Vücudun kendine özgü ortopedik bir yapısı vardır. Baş, boyun, omuz, bel-sırt, bacak, diz ve ayak bölgelerinden oluşmaktadır. Omurganın sağlıklı olduğunu gösteren doğal bir eğri vardır ve omurgayı destekleyen yataklara ise ortopedik yatak denir.

Ortopedik Yatağın Faydası Nedir?

Vücudun ortopedik olarak şekli vardır ve konforu yaşamak için, vücudun halini, şeklini alan ve basıncı azaltarak vücudu destekleyen yataktır.
Gelişen uyku ürünleri ve teknolojileri ile eski sert yataklar etkisini kaybederek tamamen doğal ve ortopedik yataklar üretilmiştir. Yatak seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus, vücudunuza uyum sağlayacak ve istediğiniz sağlıklı uykuyu verebilecek olmasıdır.

Hastanelerde kullanılan yatakların da ortopedik olması sayesinde hastalar oldukça rahat etmekte ve konforu yaşamaktadır. Hastanın iyileşme sürecinde kişiler hasta yatağı kiralama hizmetinden de yararlanmaktadır.

shifir