Meme Kanserinde Doğru Beslenme

Meme Kanserinde Doğru Beslenme

Sofraların olmasa olmazı salatalarda kullanılan bazı sebzeler Vücudu gençleştirmek ve bazı hastalıkların tedavisinde bitkisel tedavi olarak kullanılır
Bunlardan Bazılarını sizlere için araştırdım
1.Kırmızı Lahana
Gün içerisinde en az bir öğünde salata şeklinde bile tüketilmesi gereken kırmızı lahana, antioksidan etkisiyle vücuttaki ve hücreleri ve cildi gençleştirir.
C vitamini ve folik asit yönünden oldukça yüksek olan bu sebze
Folik asit meme kanserinden korunmada etkili bir vitamindir.
2.Turp
Bağışıklık sistemini güçlendiren Sofraların vazgeçilmezi olan turp kan yapıcı özelliği sayesinde de gün içinde tüketilmesi gereken salataların vazgeçilmez besin olmakla birlikte Kansere karşı koruyucu bir besin olan turp çok güçlü bir antioksidandır. Yüksek folik asit ve C vitamini içeriği sayesinde vücut direncinin düşmesini engeller ve bağışıklık sistemini geliştirir.

3.Kırmızı Biber

Antioksidan yönünden güçlü olan Kırmızı biber uzmanlar tarafından da her gün en az bir öğünde yer alması gereken bir besin olarak gösterilen bir sebzedir.
Salatada ya da tek başına çiğ olarak tüketilmesi daha etkili olan kırmızıbiberin kanser önleyici etkisi yüksektir. Aynı zamanda lif açısından da zengin olan kırmızıbiber hücrelerin yenilenmesine ve iyileşme sürecinin hızlanmasına yardımcıdır.

4.Domates
her gün tüketilmesi gereken ve uzmanlar tarafından tavsiye edilen besinlerden biri de domatestir. Domates çiğ olarak tüketildiği takdirde yüksek dozda antioksidan tedavi sağlayabilir. Fakat Alerjik rahatsızlıkları olan kişilere iyi gelmeyen bir besin türüdür. İçeriğindeki Yüksek antioksidan etkili domates, likopen içeriği ile kanseri önleme ve kanserden korunma tedavilerinde baş sıralarda yer alır. İçerdiği bileşenler ile hücreleri ve dokuları yeniler ve kanser hücresinin büyüme ve yayılmasını önlemede yardımcı olur.

shifir