Mutfaklarda Suya Dayanıklı Parke Modası

Mutfaklarda Suya Dayanıklı Parke Modası

Belirli bir teknolojinin kullanılmasıyla zemine uygulanacak olan ağacın, uzun yıllar dayanıklılığını koruması için ağaçlardan üretilen parkeye laminat parke denir.

Salon ve diğer odalarınızda kullanılması uygundur. Mutfakta da kullanılabilir fakat ıslak zemin olduğu için çok suya maruz kaldığında şişme ya da rutubet yapabilmesi olabilir. Laminat parke seçerken kalitesine önem verilmelidir. Çizilmiyor olması ve parlak durması görsellik ve kullanış açısından önemlidir. Ayrıca laminat parke döşeyeceğiniz alanın düzgün bir helikopterli şap uygulamasıyla yapılmış olması parkenin daha düzgün durmasını sağlayacaktır.

Bayanlar genelde mutfaklarında suya dayanıklı parke seçmektedir. Silinmesi ve temizlenmesi daha kolaydır. Çizilme yapmaz ve suya dayanıklıdır. Mutfak evlerde en çok kullanılan alanlardan biridir ve dayanıklı malzemelerin kullanılması gerekir. Evinizde her türlü ihtimali düşünmelisiniz. Örneğin; bulaşık makineniz suyu dışarı verdi ve olan su mutfak yüzeyine yayıldı. Ahşap laminat da suyu ne kadar temizleseniz ve kurutsanız da içine çekecek ve zamanla koku yapacaktır.

shifir