ZAMANSIZ KİŞİLİKLERİN TERCİHİ KLASİK MOBİLYA

ZAMANSIZ KİŞİLİKLERİN TERCİHİ KLASİK MOBİLYA

Modası asla geçmeyecek, hiçbir zaman eskimeyecek bir tarz dır  klasik mobilya dekorasyonu. Oryantal desenler, kıvrımlı formlar, pastel renkler, ışıltılı objeler dekoratif aksesuarlar . Zamansız olmak isteyenlerin seçimi klasik dekorasyondur aslında avangart stillerden minimalist dekorasyon uygulamalarına kadar birçok tarzla birleştirilebileceği gibi bir evin bütün iç dekoruna da şekil verebilmektedir Dekorasyonda klasik tarz nasıl uygulanır ve incelikleri nelerdir diye merak ediyorsanız klasik ev dekorasyon fikirleri hakkında yazımıza göz atabilirsiniz.

Klasik dekorasyon denince kafanızda canlandırdığınız nasıl bir ev neler hayal ediyorsunuz! Klasik ev dekorasyonu modelleri arasında Doğu stiline mı yöneleceksiniz, yoksa Batı tarzına mı yöneleceksiniz ? Renk sıkalası konusunda fikirleriniz var mı? Modern klasik ev dekorasyonu hakkında ne kadar bilgi birikiminiz var ? Bu sorulara cevap verebilmek için klasik dekorasyon hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor bu net.  Bunun yanı sıra son zamanların en ilham verici iç mekan tasarımı fikirlerinden biri olan klasik ve modern karışımı dekorasyon için modern dekorasyon hakkındaki detayları da benimsemelisiniz. Şimdi klasik dekorasyon nasıl olmalı diye merak edenler için dikkat edilmesi gereken şeylerden bahsedelim ;

  • Klasik dekorasyon demek, evinizi birçok aksesuarla donatmak ve çok süslü görünmek anlamı taşımaz. Örneğin klasik döşenmiş yaşam alanları, sizi her köşesinde farklı bir görüntü ile karşılamaz. İç mekan tasarımında klasik dizayn, ışık dengesine dikkat edilerek odanın albenisini ve estetiğini arttırma amacıyla yapılmaktadır.
  • Klasik dekorasyonda nostalji hissine kapılmak oldukça önem taşımaktadır. Klasisizm, bir bakıma nostaljiye dayalıdır da diyebiliriz. Geçmişe saygı duyarsınız, ama geleceğin de farkındasınızdır bu ikisinin farkını harmanlayıp doğru kombinler yapmak harika sonuçlar ortaya çıkarabilir. Klasik dekorasyon, tam olarak bunu anlatmaktadır.
  • Klasik dekorasyonun en önemli ögesi, kıvrım ve desen kullanımıdır. Modern dekorasyondan ayrıldığı noktalardan biri de budur. Köşeli ya da geometrik formlara klasik dekorasyonda çok az rastlanmaktadır.
  • Evinizi klasik döşemeyi düşünüyorsanız konseptinizi kullanacağınız stili benimsemek ile işe başlayabilirisniz Doğu mu, Batı mı? Yoksa ikisini harmanlamak mı ?
  • Eviniz, hangi klasik dekorasyon konsepti için uygun? Unutmayın, ihtişamlı görünüme sahip oryantalist klasik dekorasyon konsepti için geniş ve büyük odalar gerekmektedir. Klasik salon dekorasyonu örnekleri arasından gösterişli olanları tercih etmek istiyorsanız kesinlikle oda alanlarınızın uygun olup olmadığını ölçülerini bilmek zorundasınız !!!

Doğu stili klasik dekorasyona merakınız var ve bu yönde ilerleyecekseniz duvarlarınızda ihtişamlı bir renk sıkalasına ihtiyacınız var demektir. Mobilya ve perde seçimlerinize göre koyu altın, kırmızı ve mor tonlarını tercih edebilir bu renkleri korkusuzca kullanabilirsiniz.
Batı anlayışıyla klasik dekorasyon düşünüyorsanız krem, tarçın, açık mavi ve koyu gri tonlar renk skalanızı oluşturmalısınız
Salonunuzda zarafeti mi getirmek istiyorsunuz ? Açık kahverengi, lila ve gri tonlarını yaşam alanlarınıza dahil edebilirsiniz.
Salon iç dekorasyon örnekleri arasında gezinirseniz aşağıda bahsedeceğimiz konseptlere denk geleceğiniz aşikar. Evinizde klasik dekorasyon uygulamayı düşünüyorsanız bu bilgiler işinize yarayacak. O zaman konseptler üzerinden klasik dekorasyon fikirleri ile sizlere yardımcı olmaya devam edelim.

Oryantalist desenler, albenisi yüksek gösteriş içeren renkler, kadife ve tafta yüzeyler ile Evinizde Doğu mistisizmi istiyorsanız ihtişamı içinizde hissetmeniz gerekmekte. Kurgulayacağınız iç mekan tasarımı, görenleri büyüleyecek Peki, bunu nasıl olacak? Belli başlı ögelere dikkat ettiğiniz sürece bunu uygulamak oldukça kolay.

Duvar kağıdı gibi dış yüzeylerde Arap, Selçuklu, Marakeş ve Hint desenlerini kullanabilirsiniz. Bu tarzlar, ihtişamlı görünümün vazgeçilmez altın kurallarıdır.
Kadife ve tafta kumaşlar, vazgeçilmeziniz olmalı. Perde seçiminizi bu doğrultuda yapabilirseniz doğru yerden başlamışsınız demektir.

Doğu dekorasyon stilinin içerisinde biraz modern tarz mı katmak istiyorsunuz ? O halde İnegöl Mobilya ürünlerine göz atabilirsiniz hem bütçe olarak sizleri yormayacak hemde avangarde country klasik iskandinav gibi onlarca ürünü sizlere sunuyor hemde Tüm Türkiye’ücretsiz kargo imkanı sunuyor. Yurt dışından gelecek olan yerinde görmek isteyenler için de Rain  Transfer firması ile irtibata geçerek kiralık araç hizmeti alabilmektedir.

Şehir dışından Bursa’ya gelecek olanların araç kiralama firmaları ile irtibata geçmeleri burada daha rahat bir gezi planı geçirmelerine bu araçların oto ekspertiz işlemlerinin tam anlamı ile yapılması güvenilir firmalardan yapılması  ve sağlıklı alışveriş yapmalarına faydalı olacaktır. Aksi takdirde lastiğiniz patladı yolda kaldınız en yakın lastikçi’ye ulaşmanız bir hayli uzun sürebilir buda ayrı bir yazı konumuz olsun biz esas konumuza dönelim.

Dekorasyon önerilerimize kaldığımız yerden devam edelim.

Dekorasyon ve ev gereçlerinizi seçerken renkli ya da şeffaf kristallerle süslenmiş, amber cam, mat bronz metal ve brushed pirinç yüzeyli aksesuarları tercih edebilirsiniz.
Doğu tarzı klasik dekorasyonun olmazsa olmazı halı ve kilimler. Selçuklu, Arap, Hint ve Marakeş desenleri ön planda olmalıdır doğru havayı yansıtacak olan ayrıntılar bu aksesuarlarda gizlidir.
Aynalar ve dekor nesneler söz konusu olunca yaratıcılığınızı konuşturmalı ve ışıltınızı yansıtmalısınız. Doğu kültürüne ait motifleri  tercih edebilirsiniz. Kullandığınız ayna ve aksesuarlarınız olabildiğince işlemeli ve ihtişamlı olmalı ki doğu tarzının sentezini evinizde tam anlamı ile hissedin
Doğu tarzı klasik dekorasyon içerir çelik kapı demir konstrüksiyon vs kullanılmaz aydınlatmasında ise metalik yüzeyli, kıvrımlı formlar ön planda. Lambaderler ile öne çıkarmak istediğiniz bölgeleri ışıklandırabilirsiniz Tavan aydınlatmanız ise daha minimal loş olabilir. Aman dikkat! Loş ve sarı ışıklar, önceliğiniz de olmalıdır.
Peki, koltuk ve kanepeler nasıl olmalı aslında sorulması gereken önemli sorulardan ilki diyebiliriz ? Klasik dekorasyon modellerinde koltuk takımı belki de en önemli detaylardan. Oryantalist renk skalanızdan çok uzaklara gitmeden, duvar dekorasyonuna uyumlu renklerle kendinize bir yaşam alanı düzenlemeniz mümkün. Kontrast yaratmak istiyorsanız oturma grubunuzu zıt renklerden tercih edebilirsiniz. Bu doğrultuda altın ya da yeşil tonlardaki duvarlar için, kırmızı mobilyaları kullanmanız nokta atışı yapmanız demek olacaktır. Unutmayın, oryantalizmin püf noktalarından biri de kontrast yaratırken doğru tercihler yapmaktır.
Doğu stilinde dekorasyon tarzına yönelecekseniz, ahşap mobilyalarınız la vedalaşmalı stilin uygun gerektirdiği tercihler yapmalısınız
İster Doğu İster Batı tarzını evlerinde yaratmak isteyenler yeni ev kuranlar veya evini yenileyenler İnegöl Mobilya ‘nın birbirinden şık ürünlerine göz atabilir ve sizi yansıtacak o harika eşyaları evinize dahil edebilirsiniz. Evinizin Hangi alanı olursa olsun Şık genç odaları , Modern yatak odaları ve harika salon tasarımlarınız bir tık uzağınızda.

Evinizin her alanını şıklık ve klasik mobilyalarla donatmak zorunda değilsiniz bir köşeyi spor koltuk veya masaj koltukları koyarak akşam dinlenme köşesi haline de dönüştürebilirsiniz. Bu konu için biraz detaylı araştırma yaparak pinterest ve benzeri sosyal medya hesaplarından trend ürünleri meç etmeyi öğrenebilirsiniz.

shifir