Pes Etmek Üzereyken Asla Vazgeçme!

Pes Etmek Üzereyken Asla Vazgeçme!

İnsanlar başarıya ulaşmak için birçok yol denese de yer yer olumsuz düşüncelere kapılabiliyor. Olumsuz düşünceler insanı bir virüs gibi tüm hayatını kaplar ve insanı pes etmeye zorlar. Olumsuz düşüncelerin sebebi genelde  çevrede ki insanların düşünceleri, yapamam korkusu ve  sonuç alamamaktan korkmaktır.

Çünkü; olumsuz düşünce olumsuzluğa, pes etmeye, olumlu düşünce ise başarı merdivenine çıkaracaktır.. Evet belki girişimlerinizin birçoğunda olumsuz sonuç almış, başarısız olduğunuza kendinizi inandırmışınızdır. Böyle bir düşünceye vardığınız zaman  Pes etmiş hayat savaşına yenik düşmüş olursunuz.Böyle durumlarda  Yeni yollar bulmaya, aramaya devam edin.Çevrenizde ki başarılı meslek sahibi insanları taklit edin.ve onların yerinde olabileceğinizi hayal edin Evet yanlış duymadınız! Bir gün başarı size meslek sahibi avukat olarak istediği hayalini kurduğu son model araç almayı vaat edecek Yada yıllın belirli aylarında istediğin tatile gitmeni yada istediğin eve taşınmanı sağlayacak.

Her zaman Pes Etmeyi düşündüğüm  an kendime söylediğim ve söz verdiğim bir söz vardır. “Başarı senin en yakın tutkun, seni sen yapanın   şeyin başarıların olduğunu unutma”…Eğer pes edersen  kaybedeceksin . Bu sebepten pes etmek üzereyken neden başaramadığını,neden başladığını nelerden vazgeçtiğini düşün…

Başarı için sadece mesleğe yönelmemek lazım. Bazen kendi en özel gününüzün en güzel şekilde olmasını da isteyebilirsiniz. Örneğin; düğün merasiminiz olacak ve en kaliteli şekilde olmasını istiyorsunuz. Bu sebeple dini düğün organizasyonu yada eğlenceli bir düğün tercih edebilirsiniz. O düğün gününüz sizin hayaliniz için gösterdiğiniz azminizdir.

shifir