Ankara Kız Yurdu Hakkında

Ankara Kız Yurdu Hakkında

Kpss, Yds, Tusdata, Tusem, Adli Yargı, İdari Yargı, Dişçilik Kurslarına ve de kamp merkezlerine yürüme mesafesindedir. Aynı zamanda 5 dk uzaklıkta bulunmaktadır. Ayrıca Güven Hastanesi, Havaalanı ve otogara oldukça kolay bir ulaşım imkanı sağlamaktadır. Yurdumuzun bulunmuş olduğu sokağın başında tüm semtlere giden metro ve otobüsler vardır. Havaalanı ve otogara kolay ulaşım imkanı bulunmaktadır. Sokak boyunca mağazalar, kurslar, eğitim kurumları ve franchise cafeler bulunmaktadır. Pandemi süresince Üniversitelere öğrencilerimiz servis ile bırakıp, Ders bitiminde tekrar servisle yurdumuza getirilecektir. Pandemi sürecinden dolayı Butik Kız Yurdu olarak Kontenjanlar düşürülmüştür. Ayrıca tüm önlemler alınarak hizmet vermeye devam edeceğiz.

Sizde Ankara’da çocuğunuzun güvenli, temiz ve okuluna yakın bir yurt arayışında iseniz, https://www.ulkukizogrenciyurdu.com/ web sitesinden odaları görerek bilgi edinebilir veya iletişim numaralarından iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Adresi: Meşrutiyet Mahallesi, Karanfil Sokak, No:61 Kızılay Bakanlıklar /Ankara

İletişim Numarası: 0532 165 59

Yurtta mı? Evde mi Kalmalı?

Üniversite sınavlarının açıklanmasını büyük bir heyecanla bekleyen öğrenciler için düşünebilecekleri başka bir şey ise tercih ettiği ilde nerede nasıl konaklayacağıdır.

Genellikle aileler yurtta kalmanın daha güvenli ve konforlu olduğunu düşünmektedir. Sonuçta çocuklarını emanet edeceği kurumun belli başlı kuralları vardır. Bu sayede giriş ve çıkışları yemek saatlerine öğrencilerden uyulması istenmektedir. Öğrenciler için ise evde kalmak daha cazip gelmektedir. Hem kendi düzenlerini kurup hemde dilekleri saatte dışarı çıkmayı ister. Evlerine istediği arkadaşlarının gelip gitmesi daha kolay olur. Ama yurt mu ev mi derseniz yurtta kalmış biri olarak kesinlikle yurdu tavsiye ederim. Çünkü yurtta her bölümden arkadaş edinilmektedir. Aynı zamanda çamaşır bulaşık, temizlik, fatura ve eşya bulma derdi olmaz. Çok daha kalıcı dostluklar kazanılmaktadır. Ankara’da okuyacaksanız Ankara Özel Ülkü Kız Öğrenci Yurdu ile irtibata geçebilirsiniz.

shifir