Kol egzersizleri

Kol egzersizleri

Günümüz kadınlarının en büyük sorunu güzellik algısı Herkes kendince zayıflayıp kilo alıyor kimisi güvenli ellerde kimisi kendi çapında sonuç almaya çalışıyor. En önemlisi sağlığımızı riske atmayacak şekilde spor ile zayıflayıp vücut şekillendirme yapılması görüşünü savunuyoruz.

Ani kilo kayıplarında koltuk altı sarkmaları adalelerde sarkmalar yaşanır veya boyun kol ağrılarında fizik tedavi merkezlerinin en çok başvurduğu yöntemlerden biri egzersizlerdir. Bunlar

Biceps – Ön Kol Sıkılaştırma Egzersizi
Ön kol kaslarımızı geliştirip bölgeyi sıkılaştıracak egzersizdir. 1 kilo ile 3 kilo arası dumbell veya su şişesi kullanarak bu egzersizi evde yapabilirsiniz.

Triceps – Arka Kol Sıkılaştırma Egzersizi 2
İkinci arka kol egzersizinde ise yine bir su şişesi ya da dumbell ağırlığa ihtiyacımız olacak. Yapması kolay ve tamamen arka kola yüklenen etkili bir egzersizdir. Kollarınızı şekle sokmak için mutlaka yukarıdaki egzersizden sonra bunu da yapmayı ihmal etmeyin. Eğer iki arka kol egzersizini de arka arkaya yapmak sizi zorluyorsa, vücudunuza gelişmesi için zaman tanıyın ve kendinizi çok zorlamayın. Spor salonlarında bulunan masaj koltukları ile spor sonrası gevşemeyi unutmayın bu size yaptığınız çalışmaların bir nebze zorluğunu hafifletmesini sağlayacaktır.

Belirli aralıklar ile yaptığınız düzenli egzersizlerden kısa zamanda iyi sonuçlar alırsınız Sağlıkla Kalın.

shifir