Laminat parke döşemeden önce bilmeniz gereken 5 bilgi

Laminat parke döşemeden önce bilmeniz gereken 5 bilgi

Günümüzde diğer döşemelere nazaran laminat parke döşemeleri daha çok kullanılmaktadır.Eğer ki sizde laminat parke döşemek istiyorsanız fakat tereddütler den dolayı kararsızsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

1-Laminat parke üzerine cila yapılır mı?

Bunun cevabı tabi ki hayır.Her ne kadar laminat parke de tıpkı ahşap parke gibi doğal bir malzeme olsa da, laminat sıkıştırılmış talaş üzerine reçine emdirilmiş kağıt baskıdan üretilmiştir. Laminatın yüzeyinde aşınmalara karşı alüminyum oksit parçacıkları bulunur. Yıpranmalara karşı, laminat parke doğal ahşap parkeye göre çok daha dayanıklıdır ve renginde solma, matlaşma olmaz. Bu nedenle laminat parkenin cilaya ihtiyaç ihtiyaç duyulmaz.

2-Laminat parke lekeleri kolay çıkar mı?

Bu sorumuzun cevabı da evettir. Laminat parkenin yüzeyi selülozik malzeme yani bir nevi kağıt ile kaplanmıştır ancak kağıttan diye bu sizi korkutmasın. Selülozik malzeme alüminyum parçacıkları ile kuvvetlendirilmiştir ve bu nedenle lekelere karşı son derece dayanıklıdır.

3-Laminat parke ofis gibi alanlar için uygun mudur?

Tabi ki evet. Laminat parkelerin yüzeyi çok sağlam olduğu için üzerinde ayakkabıyla dolaşılması problem yaratmaz.

4-Laminat parkeyi kendimiz döşeyebilir miyim ?

Bu sorunun cevabı size kalmış eğer ki eliniz yatkınsa,benzer işleri öncede yaptıysanız, laminat parkenizi de döşeyebilirsiniz.

5-Laminat parke yapay ve kötü durur mu?

Hayır.Elbetteki laminat parkelerde birçok farklı kalite de üretilmektedir.Kötü versiyonları da bulunmaktadır.Ancak kaliteli bir ürün alırsanız,son derece şık ve güzel gözükecektir.

 

shifir