Ahşap Dekorasyon En Sevilendir

Ahşap Dekorasyon En Sevilendir

Yaşam alanlarımızın dekorasyonunda kullandığımız dekorasyon stilleri geniş bir yelpazeye sahiptir. Dekorasyoın yaparken hangi tarzda seçim yaparsak yapalım, genellikle kullanılan ana malzeme ahşaptır.  Ahşap bazen renklendirilerek bazen de farklı tonlardan seçilerek kullanılır.  Ancak boyasız olan ahşaplar, sade ve damarlı yapısı ve görüntüsüyle dikkat çekerler. Sade görüntüdeki ahşap mobilyalar doğayı çağrıştırdığından ötürü insana huzur vermektedir.

Ahşap dekorasyonun başında yatak odaları gelmektedir. Yatak kenarları ve yatak başlığında hala çoğunlukla ahşap kullanılmaktadır. Bundan başka koltuk kenarları ve masalarda çoğunlukla kullanılan malzemedir. Mutfakta ise tezgah ve dolaplarda ahşap malzemenin kullanıldığı modellerde vardır.

Rustik stil, ahşap malzemenin kullanıldığı tasarımlardan en önemlisidir.  Özellikle ahşabın doğal görünümüyle oluşturulan tarzda genelde muhteşem dizaynlar ortaya çıkmaktadır.

Salonun bir bölümünde ya da çalışma odalarında bazen oturma köşeleri  genellikle küçük bir kitaplık ve bir adet tekli koltuktan oluşturulur.  Tekli koltuğun yanına uzun bir lamba ve lambanın ayak kısımı ahşap olursa tam uyum yakalanmış olacaktır. Bu şekilde tam bir ahşap dekorasyon yapmış olursunuz.

Yine değişik stillerde olan ahşabın tavan hariç dekore edilmesi de ilgi çeken ahşap dekorasyonlardandır. Duvarın tamamen ahşapla kaplanması ve aynı zamanda raf oluşturulması ile kullanışlılığı ve görsel açıdan da farklılık yaratmaktadır. Bu şekilde yapılan dekorlarda yer zemin olarak ahşap parke kullanılması da uyumu yakalamanızı sağlayacaktır.

Ahşap dekorasyon yapılırken bazen odanın duvarını bazen yer zeminini bazen de tüm eşyaları ahşaptan seçerek hayalinizdeki tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz. Yer için ahşap parke tercih ettiyseniz, halı kullanmayarak tahtanın dokusunu ön plana çıkarmış olursunuz.

Hatta evinizde kullanacağınız aksesuar seçimleri ile de bunu yapabilirsiniz. Özellikle duvar dekorasyonu için ahşap tablo tercih edebilirsiniz. Bu şekilde modern ve renkli bir atmosfer yaratmayı başarabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda da ahşap malzeme kullanılmaktadır. Ahşapla mutfağın stilini güçlendirerek eşsiz bir tezgah meydana getirebilirsiniz. Ayrıca banyo dekorasyonun da ahşap dolaplar çok şık ve zarif durmaktadır.

Özellikle masa ve sandalye tercihlerini ahşaptan yana kullanabilirsiniz.  Ahşap için uygun stilde koltuk takımı, halı ve perde seçerek bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Tarz ve zevkinize uygun mobilya ve aksesuar çeşitleri için mobilyanız inegölden sitesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

shifir